“Da pani radę!”Drugi dzień targów budowlanych

Minął właśnie drugi dzień wielkiego święta branży budowlanej i wykończeniowej. Mówiąc w skrócie: kurzyło się na maxa 

Hala D nie przypominała dziś miejsca, w którym królują narzędzia i maszyny budowlane. Kojarzyła się raczej z zadymionym jazzowym klubem. Trudno się jednak dziwić: to właśnie tutaj zlokalizowano Strefę Pokazów Stalco. W jej ramach zorganizowano konkursy, podczas których używano specjalistycznych sprzętów… a te naprawdę dały czadu. Stety-niestety skutkiem ubocznym tego był unoszący się wszędzie dym. Jeśli dodamy do niego kolorowe reflektory, świecące nad sceną, i dźwięk uruchamianych narzędzi, to skojarzenia z muzycznym klubem nasuwają się same.  

Ale Stalco zadbało nie tylko o podniesienie adrenaliny wśród odwiedzających. W hali obok, w tym samym czasie, jedna z sal konferencyjnych pękała w szwach. Na wielkim ekranie wyświetlano zarys strategii marketingowej, odsłaniając nieco tajniki identyfikacji medialnej firmy. “Zależy nam na reklamach w mediach tradycyjnych, jednak dofinansowujemy je już coraz mniej” — mówiła przedstawicielka Stalco. “Najważniejsze są nasze media społecznościowe oraz imprezy takie jak ta” — dodawała.  

“Internet Internetem, ale nie ma to jak przyjechać, dotknąć, uruchomić” — mówi jeden z odwiedzających, starszy mężczyzna w kowbojskim kapeluszu. “Ja sobie w kaszę dmuchać nie dam. Jak czegoś sam nie sprawdzę, to nie kupię” — dodawał. To częsta deklaracja wielu gości, ceniących sobie imprezy organizowane przez Ptak Warsaw Expo. W tym roku targi budowlane są już trzecim wydarzeniem z kilkunastu, przygotowanym przez to największe w tej części Europy centrum kongresowe.  

Wróćmy jeszcze do Strefy Pokazów Stalco, skąd dobiega głośny śmiech. “Ja nie dam rady!” — mówi młoda dziewczyna. “Ja tylko przyjechałam tu z mężem…” — dodaje nieco onieśmielona. “Nic nie szkodzi” — krzyczy mężczyzna z wkrętarką w ręku. “Z naszym sprzętem da pani sobie radę”. I rzeczywiście: krucha kobieta w mgnieniu oka wkręca śruby, co wieńczy salwa braw, wypełniająca ogromną halę.  

“To muzyka dla mojej duszy” — mówi Renata Nowel, dyrektorka Construction Machinery Exhibition oraz Tools and Hardware Exhibition. “Tak właśnie miało być: dźwięki maszyn, brawa zadowolonych odwiedzających, i dużo merytoryki podczas konferencji”. Słowa Nowel uświadamiają, że imprezy budowlane Ptak Warsaw Expo są niezwykłym połączeniem handlu oraz unikalnej możliwości poszerzania kompetencji wszystkich uczestników targów.   

Zapraszamy na trzeci, ostatni dzień Construction Machinery Exhibition oraz Tools & Hardware Show. Więcej informacji pod linkami: Warsaw Tools Show – Targi narzędziowe oraz Warsaw Construction Expo – Targi maszyn budowlanych.