Pierwszy dzień targów budowlanych

Setki specjalistycznych maszyn i narzędzi, tysiące odwiedzających i wiele spektakularnych pokazów — tak w skrócie można podsumować pierwszy dzień Construction Machinery Exhibition oraz Tools & Hardware Show 

Ale jednocześnie to za mało, by oddać niesamowitą atmosferę panującą w dwóch ogromnych halach Ptak Warsaw Expo. Z jednej strony wszyscy odwiedzający mają dostęp do rynkowych nowości, z drugiej mogą obserwować spektakularne umiejętności fachowców z branży, biorących udział w pokazach i konkursach.  

“To nie są już czasy drobnych speców, którzy remontują domy, mając do dyspozycji młotek, szpachlę i wiadro” — mówi jeden z wystawców. “Teraz każdy szanujący się specjalista — nieważne, czy pracujący w pojedynkę, czy posiadający firmę — dba o jakość swoich usług. A te nie mogą stać na wysokim poziomie bez najlepszych z możliwych sprzętów i narzędzi”.  

Pierwsze, na co zwracają uwagę wchodzący do hali wystawienniczej, to ogromne koparki, spycharki, dźwigi i podnośniki, ustawione wzdłuż głównego ciągu komunikacyjnego. “Boże, jak tu jest żółto!” — krzyczy mały chłopiec, prowadzony za rączkę przez ojca. Rzeczywiście, większość maszyn pomalowana jest właśnie na żółto, dzięki czemu nie da się ich nie zauważyć, zwłaszcza ustawionych na tle czarnych ścian. 

“W miesiącach poprzedzających targi cały zespół techniczny pracował nad tym, aby przygotować odpowiednią przestrzeń do prezentacji ofert naszych wystawców” — komentuje kolor ścian Renata Nowel, dyrektorka Construstion Machinery Exhibition oraz Tools & Hardware Show. “Teraz, gdy hale wypełniły się zarówno sprzętami, jak i głosami zadowolonych odwiedzających, czuję dumę, że przygotowaliśmy tę imprezę”.  

“A gdzie indziej będę mogła wejść do środka takiego olbrzyma!” — krzyczy kobieta zapytana o to, dlaczego warto odwiedzić w najbliższych dniach Ptak Warsaw Expo. “Już sobie ostrzę zęby na najbliższą przejażdżkę…” — cieszy się, wskazując przyczepę dostawczą. “Chociaż zanim ostatecznie się na coś zdecyduję…” — dodaje po chwili zastanowienia — “…zajrzę jeszcze na konkurencyjne stoisko”. 

Construction Machinery Exhibition i Tools & Hardware Show wciąż trwają. Po więcej informacji zapraszamy na strony: Warsaw Construction Expo – Targi maszyn budowlanych oraz Warsaw Tools Show – Targi narzędziowe.